Szukając przyjaznych sklepów audio mogę polecić kilka fajnych miejsc. Można tam liczyć na profesjonalizm i dużo serdeczności.   

 

Sklep Etiuda w Świebodzinie

Jest to sklep z dużym doświadczeniem prowadzony przez pana Macieja Przybysławskiego. Kupiłem tu kilkanaście lat temu mój pierwszy zestaw kina domowego: amplituner Onkyo i głośniki M-Audio 5.1. Dziś sklep ma bardzo szeroką ofertę sprzętu audio. Na stanie jest bardzo duży wybór kolumn. Można wziąć swój wzmacniacz i sprawdzić, czy zgrywa się z wybranymi głośnikami. Zaskoczyła mnie tu sala odsłuchowa, bowiem nie jest ona przystosowana akustycznie. Dzięki temu warunki są zbliżone do tego, co mamy w domu. Nie ma potem sytuacji, że w sklepie grało super a w domu już nie. Ma to według mnie duży plus. Najważniejsze jest to, że panem Maciejem można rzeczowo porozmawiać. Atmosfera jest bardzo sympatyczna - aż sie nie chce wychodzić :)

Tu jest link do strony sklepu https://etiuda-audio.pl/

 

Sklep etiuda Świebodzin

 

 

Instal Audio z Konina

Sklep Instal-Audio jest prowadzony przez pana Andrzeja Trzmielewskiego, specjalisty w dziedzinie audio-video. Spotkałem się tu zarówno z serdecznością jak i wyjątkowo dobrymi cenami. Jest to jeden z niewielu sklepów, który zgodził się sprzedać mi kabel ze szpuli w odcinku pół metra (na zworki), podczas gdy wszyscy inni odmawiali. Kupiłem tu wiele sprzętów w naprawdę fajnej cenie! Do tego zaskoczył mnie wyjątkowy profesjonalizm i chęć pomocy klientowi. Odpowiedzi na moje zapytania mailowe były treściwe i wyczerpujące, co bardzo mi się spodobało. Sklep posiada wieloletnie doświadczenia w branży, a to przekłada się na sporą wiedzę. Instal audio jest dystrybutorem na Polskę włoskich kabli Ricable oraz urządzeń Eversolo (w tym streamera DMP-A6). Od niedawna ma w ofercie takie cuda jak wzmacniacze McIntosh, ale jest też dużo elektroniki dla zwykłego człowieka. Polecam!

Oto strona sklepu: instalaudio.pl


Logo Instal Audio

 

Avcorp z Jawora

Jak sami piszą, sklep avcorp.pl powstał po to, aby zapewnić miłośnikom audio-video dostęp do szerokiej oferty sprzętów i akcesoriów. Ja kupuję tu akcesoria audio typu wtyki i kable. Jest tego duży wybór. Są między innymi kable cięte z metra firmy Furutech, zarówno zasilające jak i głośnikowe. Sklep zaskoczył mnie niezwykle pomocnym podejściem do klienta. Zgubiłem bowiem kiedyś małą śrubeczkę do wtyku i szukałem w różnych miejscach sprzedających akcesoria, aby ją dokupić. Wszyscy, poza avcorp, odpowiedzieli "nie ma takiej możliwości". A tu chłopaki podziałali i załatwili mi śrubeczkę, wysyłając ją za darmo! Niby drobnostka ale pokazuje, że jeszcze w dzisiejszych czasach można być serdecznym. A ja to bardzo cenię. Co więcej? Sklep jest dystrybutorem niemieckich kabli Viablue.

Link do sklepu https://avcorp.pl/

 

Avcorp Jawor sala odsłuchowa

 

 

Audiotop z Poznania

Byłem tu na kilku odsłuchach i bardzo miło wspominam te spotkania. Niesamowita atmosfera pełna życzliwości i serdeczności. Można normalnie pogadać o sprzętach i ..napić się pysznej kawy. Aż się czasem w duchu śmieję, że jak będę w Poznaniu i będę chciał wypić kawkę to zajadę do audiotop a nie do jakiegoś baru. Co do oferty to jest tu dużo ciekawych sprzętów. Słuchałem na przykład kolumn JBL L82, które mnie zafascynowały i które mogłem porównać do Equilibrium, Audio Physiców i Wharfedali Linton. Słuchałem tu wzmacniaczy lampowych i hybrydowych marki Unison research. Było tego sporo, tylko czasu zawsze brakowało. Sklep ma do tego kable różnej maści, w tym moje ulubione Tellurium.

Oto ich strona: https://audiotop.pl/

 

Audiotop logo i zdjęcie wejścia

 

 

Media Max z Wrocławia

Załogę sklepu poznałem, gdy sprzedawałem swoje Wharfedale Linton i szukałem nowych kolumn. Okazało się, że sklep bierze w rozliczeniu kolumny używane a do tego oferuje niesamowita usługę prezentacji sprzętu u klienta! Panowie wzięli ze sobą dwie pary kolumn i przyjechali do mnie. Mogłem dzięki temu przesłuchać kolumn ze swoim sprzętem. Rewelacja! Przy okazji mogliśmy porozmawiać sobie o audio i wymienić sie doświadczeniami. Bardzo sympatyczni ludzie i widać, że znają się na swojej pracy. Serdecznie polecam sklep i opcje odsłuchów u siebie w domu.
Link do sklepu: https://www.media-max.pl

 

Sklep Media max z Wrocławia, sala odsluchowa

 

Solid Core Audio

Jest to niewielka, powstała w 2016 roku, zajmująca się głównie akcesoriami zasilającymi sprzęt audio czyli kablami sieciowymi i listwami. W ofercie znajdziemy jednak także interkonekty analogowe i cyfrowe oraz kable głośnikowe. Co ich wyróżnia? Jak sami piszą na swojej stronie internetowej, postawili sobie za cel stworzenie kabli sieciowych, których wpływ na brzmienie systemu będzie spektakularny, a cena nie zrujnuje portfela. Dodają do tego, że od samego początku skupili się na wytwarzaniu produktów, które będą miały dwie główne cechy wspólne, a mianowicie naturalna barwa i analogowy charakter z jednoczesnym brakiem tak nielubianej kliniczności dźwięku, męczącego charakteru i cyfrowego nalotu.  

Strona internetowa: solidcoreaudio.pl

 
Logo Solid Core Audio

 

 

EX-OR modushop.pl

Znalazłem ten sklep, gdy szukałem panelu do budowy własnej listwy zasilającej. Co prawda na stronie internetowej nie było gotowych paneli z wyciętymi otworami na gniazda ale okazało się, że firma wycina wszelkie wzory w materiałach metalowych i mogą mi spokojnie przygotować to, co chcę. Bardzo spodobał mi się dobry kontakt oraz rozsądne doradztwo. W sklepie mogłem dostać także gniazda oraz śrubki potrzebne do ich przykręcenia do panelu. Dopiszę jeszcze, że firma oferuje elementy do budowy całych obudów różnych sprzętów oraz akcesoria potrzebne do wykończenia tego, czyli gniazda, mierniki, gałki, przełączniki itd. Można tam więc zrobić obudowę na wzmacniacz, kondycjoner, listwę - co tylko kto chce. Polecam ten sklep miłośnikom majsterkowania oraz konstruktorom poważniejszych projektów audio.
Tu link do strony: www.modushop.pl

 

Modushop obudowy

 

 

Audiomica

To polski producent wysokiej jakości okablowania. Ich produkty nie tylko pięknie wyglądają ale i mają niezwykły wpływ na dźwięk. Są sprzedawane zarówno w naszym kraju jak i zagranicą. Mimo swojej renomy są to bardzo sympatyczni i fajni ludzie. Kontakt mailowy z nimi jest szybki i bardzo przyjemny. Zawsze pomogą i doradzą. Można też wypożyczyć u nich kable na testy, aby mieć pewność, że będą one pasować do naszego systemu. Cenię sobie takie podejście, bo znam polskie firmy, który zyskawszy prestiż obrosły w piórka. Kiedyś napisałem do jednej z nich i po tygodniu zgłosił się do mnie dystrybutor z pretensjami, żebym nie przeszkadzał producentowi i kontaktował się z nim. Więcej się nie odezwałem. A z Audiomica zawsze jest świetny kontakt. I też mają swoich dystrybutorów, którzy wspierają sprzedaż. Bardzo polecam. Tu ich strona:
https://audiomica.com

 Logo firmy Audiomica

 

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link