Test amatorski zasilaczy liniowych formy Tomanek, modele UPLS Mini oraz ULPS.

Jest to recenzja napisana przez mojego znajomego z Piły, Mariusza, który wypożyczył oba zasilacze liniowe od firmy Tomanek i sprawdził, co wniosą do brzmienia jego sytemu. Zasilacze zostały połączone z chromecastem audio. Resztę toru stanowił wzmacniacz Pioneer A40 i głośniki Audio Physic Classic 8. Oto opinia:

 

Test zasilacza liniowego Tomanek ULPS Mini 

Na wstępie chciałbym napisać niedowiarkom, że porządne zasilanie dużo wznosi w jakość brzmienia. Nawet taki "budżetowy" zasilacz liniowy, Tomanek ULPS Mini, jest w stanie poprawić dźwięk. Nie twierdzę, że uzyskamy dzięki niemu poziom drogiego zestawu audio HI-FI (bo wtedy każdy by kupił taki zasilacz i po sprawie), ale różnica jest. To, na co zwróciłem uwagę to pozbycie się charakterystycznej chropowatości dźwięku, wynikającej być może z sieci energetycznej (gniazdko w domu). Brzmienie ogólnie nabrało czystości w każdym paśmie. Scena nie była może specjalnie szersza ale i tak, jak na taki budżetowy zasilacz, nie ma co się czepiać, bo prezentowała się naprawdę dobrze. Pojawiło się w niej więcej niuansów. Jeśli chodzi o wokal to był on bardziej czytelny, bez jakichkolwiek szorstkości i chropowatości. Fajnie się tego słuchało. Co do pasma dolnego czyli basu to zauważyłem, że stał się on bardziej zwarty. Nie był jednak do końca taki, jak bym tego oczekiwał ale na pewno zmiana w stosunku do dźwięku bez zasilacza była krokiem do przodu. Brakowało mi basu bardziej kontrolowanego ale i tak uważam, że nie było źle. Reasumując, mogę powiedzieć, że warto inwestować w dedykowany zasilacz, bo takie urządzenie sprawia, że muzyka zabrzmi jakby w lepszym wydaniu.

 

Test zasilacza liniowego Tomanek tranzystorowy ULPS

Od dwóch miesięcy testowałem mniejszą wersję zasilacza liniowego Tomanka, ULPS Mini. Teraz przyszedł czas na większy model, ULPS tranzystorowy. Nie będę wnikał w kwestie techniczne i opisywał to, co w nim zastosowano, ponieważ aż tak na elektronice się nie znam, ale wiem za to, co potrafił wnieść do brzmienia mojego systemu. Według mnie bardzooo dużo! W stosunku do testowanego wcześniej zasilacza ten zmienił charakterystykę dźwięku. Pierwsze, co usłyszałem, to szersza scena i świetna lokalizacja instrumentów. Mamy tutaj do czynienia ze znacznie lepszą prezentacją. Instrumenty nie nachodzą na siebie, wokal jest odseparowany od instrumentów, wszystko jest ładnie poukładane i brzmi fascynująco - brawo! Oprócz większej kultury zauważyłem też więcej "powietrza". Całość grała subtelnie, lekko, bez napinania się. Faktura dźwięku stała się bardziej przyjazna dla ucha tzn. bardziej uporządkowana, milsza, spokojna. Świetnie wypadł tu wokal. Swoją czystością przebił to, co słyszałem dzięki zasilaczowi ULPS Mini. Jeśli chodzi o niskie rejestry to powiem, że do szczęścia już mi wiele nie brakuje. Ten zasilacz sprawił, że bas stał się jeszcze bardziej utwardzony i - co najważniejsze - bardziej kontrolowany. Zasilacz zrobił na mnie mega wrażenie i jestem zadowolony z efektu końcowego.

 Zasilacz liniowy Tomanek ULPS Mini i ULSP

 

UTWORZONO: 15 czerwca 2022

 

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link