Moja subiektywna ocena o wtykach zasilających Viablue T6s. Krótko i na temat.

Wtyki zasilające firmy Viablue, modele T6s Schuko i IEC, bardzo spodobały mi się pod kątem dźwięku. Nie zachwyciły mnie jednak jakością wykonania.. Mimo iż wizualnie prezentują się naprawdę ładnie, to trafił mi się pęknięty gwint, przekręcona śrubka imbusowa, krzywa śruba do korpusu i krucząca się powłoka złota.


Pęknięty gwint i inne drobiazgi

Na pudełku dumnie błyszczy napis „High End Audio” a w opisie wtyków widnieje notka: „super-solidna powłoka, trudnopalna, odporna na pękanie”. No a mi się trafił wtyk Schuko z pękniętym gwintem. Był to gwint na śrubę trzymającą korpus!! Zobaczcie na poniższym zdjęciu.

 

Pęknięty gwint we wtyku

 

Zgłosiłem reklamację i sprawa poszła do producenta. Ten zachował się bardzo profesjonalnie i w krótkim czasie dostałem nowy dobry wtyk. Gwinty były ok!

Być może za pierwszym razem otrzymałem jakiś stary wtyk, który dłuuugo leżał na półce, na słońcu.. i zwyczajnie materiał nie wytrzymał i sparciał. Nie wiem. A może był tylko odosobniony przypadek i dostałem zwyczajnie pechowy egzemplarz..

Przejdźmy dalej. We wtyku IEC trafiłem na krzywą śrubkę łączącą korpus z końcówką wtyku. Była dosłownie wygięta w łuk i musiałem ją prostować. 

Kolajna rzecz to taka, że jedna śrubka imbusowa do montażu przewodu fazowego przekręciła mi się na gwincie. Podkreślę, że wcale nie używałem dużej siły! Zawsze robię wszystko z uczuciem i wyczuciem. Całe szczęście było to na wtyku, który miał pęknięty gwint i udało mi się go wymienić. Nowy wtyk był już ok i śrubki imbusowe przykręciłem bez problemu. Trzymają solidnie!

Do tego na wszystkich egzemplarzach odpryskiwała mi powłoka złota. Każdy elementy jest tam bowiem pokryty delikatną warstwą złota – śrubeczki i imbusiki też. I podczas przykręcania ta warstwa złota dosłownie się kruszy. 

 

Zalety wtyków zasilających Viablue T6s

Konstrukcyjnie podoba mi się to, że korpus wtyków jest długi. Można swobodnie ułożyć sobie przewodniki i solidnie zamontować wtyk na kabel. Po skręceniu naprawdę dobrze się on trzyma.

Największą jednak zaletą jest dla mnie dźwięk. Wtyki nie mają tendencji do rozjaśniania brzmienia, co bardzo trafiło w mój gust! O ile kabel Viablue X40 rozjaśnia muzykę (bo jest srebrzony), to z wtykami Viavblue T6s nie było tak przesadnie czuć tej jasności. Z wtykami Furtecha i Viborga było gorzej, bo dźwięk był zbyt otwarty. A tutaj jednak było komfortowo! Zafascynowany takim obrotem sprawy kupiłem kolejny komplet wtyków Viablue T6s i nałożyłem je na Supre Silver, która też w normalnych warunkach daje rozjaśnienie. I w tym przypadku również uzyskałem fajne złagodzenie barwy. Nie była ona aż tak przejaskrawiana jak z wtykami Furutecha, które wcześniej miałem na Suprze.

Czy wtyki tłumią górę? Nie określiłbym tak tego, bo w sumie tej góry jest sporo i nie jest ona skrępowana. Ale nie przekracza jakby granicy przyzwoitości i nie popada w natarczywość. Dla mnie mega sprawa!

Inne kwestie dotyczące dźwięku, takie jak bas, szerokość sceny czy dynamika, są na bardzo dobrym poziomie i wybrzmiewają zgodnie z charakterem kabla. Jeśli kabel oferuje dużo basu to wtyki pozwolą go uzyskać. Jeśli kabel ma dobrą dynamikę to taka ona będzie. Jest to ważne, bo niektóre wtyki zmieniają nieco te kwestie. Na przykład wtyk Furutech FI 28 i 38 (G) nieco ogranicza tempo. A zwykłe wtyki niklowane typu Mennekes odchudzają bas.

 

Podsumowanie. Wtyki Viablue T6s

Pod kątem brzmienia wtyki Viablue T6s są dla mnie faktycznie hajendowe i mają moją rekomendację. Pod kątem jakości wykonania trochę mnie zawiodły. Ale w sumie wszystko skończyło się dobrze i wtyki trzymają się solidnie. Zostawiam je sobie, bo dzięki nim mogę cieszyć się posrebrzanymi kablami, które do tej pory raziły mnie swoją barwą.

 

Artykuł utworzono 1 maja 2024 r. 

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link