Kabel zasilający Melodika, recenzja amatorska, opinie

Melodika była moim pierwszym kablem zasilającym, na jaki wymieniłem kabel dołączany do zestawu. Chciałem spróbować, czy to "coś" da, czy będzie jakaś zmiana. Dużo czytałem, że kable zasilające mają znaczenie i chciałem sie przekonać nie tracąc na tym jakoś za wiele pieniędzy w razie porażki. Po podłączeniu Melodki od razu dokupiłem dwa kolejne do reszty zestawu :)

Muzyka zrobiła się jakby na lekkich sterydach. Była mocniejsza, wyraźniejsza, zdecydowanie lepsza. Bas fajnie wybrzmiewał, był silniejszy i bardziej sprężysty. Podobno właśnie w kwestii basu zasilanie odgrywa duże znaczenie. nie wiem jak to w ogóle może wpływać na brzmienie, bo przecież to wzmacniacz daje prąd głośnikom, ale podobno to, co on "zassie" to to odda dalej. Jako, że standardowe kabelki sa dość cienkie i mają słabej jakości materiały to zwyczajnie stanowią blokadę prądu. Przepuszczają go mało. A tu dostajemy dość gruby przewodnik, 2,5mm2, dobrej jakościowo miedzi, porządnie zrobiony, i dzięki temu dajemy wzmacniaczowi znacznie "lepszy" prąd. Nie wiem jak to jest dokładnie, bo nie jestem w tym temacie specjalistą a powyższe przemyślania są sumą tego co wyczytałem w Internecie, ale wiem, że to co usłyszałem po podłączeniu Melodiki znacznie zmieniło moją muzykę. Na lepsze! Od tego czasu zacząłem "gonić króliczka" i mam coraz to lepsze i droższe kable.. Eh...

 

Melodika zasilający

 

Melodiki grały u mnie prawie rok. Miałem system składający się z Cambridge audio serii CX, który był zbyt ostry dla mnie i podkreślał sybilanty. Ktoś podpowiedział mi, aby znalazł inne kable zasilające, bo on nich trzeba zacząć. I faktycznie - inne kable nieco złagodziły przekaz. Melodika uwypuklała ta wadę. Nie oznacza to, że ona jest zła, bo uważam ją za bardzo dobrą. Po prostu jest bardzo otwarta w każdym zakresie i zwyczajnie uwypukliła to, co było złe w systemie. Sama w sobie jest ok. Także jak ktoś ma fajny zestaw i wszystko mu gra dobrze a chce jedynie mieć tego więcej to warto spróbować Melodike. Naprawdę w zupełności wystarcza! Do tego świetnie sie układa. Nie to co inne kable, które są sztywne jak pręt i dosłownie wyrywają gniazda podłączeniowe. Melodikę fajnie się układa.

Miałem Melodikę zarówno starą wersję, z takimi dużymi wtykami, jak i tą nowszą, z mniejszymi. Osobiście podobały mi się bardziej te stare. Były bardziej masywne i czuć było, że to konkretna robota. Teraz jakieś to takie słabe plasticzki.. Piszą, że niby lepsze, ale nie wiem - mi się średnio podoba. No ale dźwięk jest okej. A to najważniejsze.

Na koniec dodam jedną ważną rzecz. Jak miałem sprzęty podłączone na zwykły kabel z zestawu to przy głośniejszej muzyce miałem wrażenie że od czasu do czasu głośniki grają raz ciszej a raz głośniej. Takie falowanie. Nie był oto jakoś wielce wyraźne, ale gdzieś tam to było słychać, zwłaszcza jak sie siedziało pośrodku głośników i rozkoszowało muzyką. Po podłączeniu Melodiki ten problem zniknął. Dźwięk cały czas był stabilny! I myślę, ze to mega rekomendacja i potwierdzenie, że warto kupić lepszy kabel niż taki zwykły. Być może ten zwykły miał za mały przekrój  by przekazać taką ilość prądu jaka była potrzebna wzmacniaczowi i może jakoś go przygaszało. .Nie wiem ale tak to wyglądało. Te czarne kable mają przekrój 0,75mm2, Melodika ma ponad trzy razy większy. To musi mieć znaczenie, cudów nie ma.

* * *

 

Mail

Zapraszam Cię do współpracy!

Jeśli chciałbyś podzielić się opinią dotyczącą swojego sprzętu to prześlij mi na mail recenzje. Chętnie opublikuję ją na stronie. Więcej możesz poczytać o tym w linku >>> Współpraca 

Mój mail to: dobluk@poczta.onet.pl

Recenzja wzmacniacza

Musical Fidelity recenzja opinie test

Brytyjski wzmacniacz Musical Fidelity M2si jest ze mną od początku roku. Przeczytaj

Kolumny głośnikowe

Kef r500 reklama testów

Kolumny podłogowe firmy Kef z serii R500 idealnie wpasowały się w mój system. Poczytaj

Wyślij recenzje swojego sprzetu!

Zdjęcie sprzętu audio

Zapraszam Cię do współpracy - razem przekazujmy opinie o swoich sprzętach >>> link

Powrót do góry