Kable zasilające firmy Enerr, modele Blue i Red R3, amatorska recenzja, opinie.

Oba kabelki miałem u siebie na weekend do testowania. Zrobiły na mnie duże wrażenie, zarówno pod kątem solidności wykonania jak i przejrzystości grania. Nie zostały u mnie jednak na stałe.

Opisywane kable są wykonane z wysoko gatunkowej miedzi pokrytej srebrem. Niebieski ma nieco grubsze przewodniki od Czerwonego i jest nieznacznie droższy. Oba prezentowały bardzo przejrzysty dźwięk. Masa szczegółów, rozjaśnienie i bardzo fajny sprężysty bas. Pojawiło się nawet coś takiego, że dźwięk zaczął mnie lekko otaczać. Bardzo fajne wrażenie. Miałem je podłączone do źródeł, gdzie najbardziej mi pasowały. Do wzmacniacza użyłem grubszego kabla.

 

  Ble Enerr

 

Red Enerr

 

Dlaczego ich nie kupiłem? Posiadałem wówczas dość ostry i jasny jak dla mnie zestaw: Cambridge CXy, który syczał mi sybilantami. Kable Enerra RED i BLUE podkreśliły tą wadę. Srebro, mimo iż dodaje fajnej przejrzystości, to akurat tu rozjaśniło mi nieco przekaz wydobywając szczegóły, w tym sybilanty. Drugą rzeczą jest to, że preferuję raczej dźwięk przyciemniony, więc pod tym kątem też mi trochę nie podeszły. Choć jakbym miał wszystko zbudowane na stonowanych kablach to jeden taki do źródła może fajnie by sie wkomponował.. Może kiedyś :)

Dla ciekawości dodam, że lepiej słuchało mi się muzyki na tym Czerwonym, cieńszym. Być może dlatego, że nie rozjaśniał tak dźwięku i nie podkreślał sybilantów.

Jeśli chodzi o wizualną stronę kabli to widać, że to porządna robota. Solidne wtyki, fajny oplot, dbałość o szczegóły. Lubię takie rzeczy. Dodatkowo zaskoczył mnie materiał wokół końcówki wtyczki od strony urządzenia - ten kawałem co wchodzi do środka. Prawdopodobnie chodziło o to, by nie porysować plastików lub aby sie dobrze trzymało nie gibając się. Nie wiem, ale fajna sprawa.

 

UTWORZONO: 5 lipca 2020

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link