Baner blogu audio z gramofonem

Kable zasilające firmy Enerr, modele Blue i Red R3, amatorska recenzja, opinie.

Oba kabelki miałem u siebie na weekend do testowania. Zrobiły na mnie duże wrażenie, zarówno pod kątem solidności wykonania jak i przejrzystości grania. Nie zostały u mnie jednak na stałe.

Opisywane kable są wykonane z wysoko gatunkowej miedzi pokrytej srebrem. Niebieski ma nieco grubsze przewodniki od Czerwonego i jest nieznacznie droższy. Oba prezentowały bardzo przejrzysty dźwięk. Masa szczegółów, rozjaśnienie i bardzo fajny sprężysty bas. Pojawiło się nawet coś takiego, że dźwięk zaczął mnie lekko otaczać. Bardzo fajne wrażenie. Miałem je podłączone do źródeł, gdzie najbardziej mi pasowały. Do wzmacniacza użyłem grubszego kabla.

 

  Ble EnerrRed Enerr

Dlaczego ich nie kupiłem? Posiadałem wówczas dość ostry i jasny jak dla mnie zestaw: Cambridge CXy, który syczał mi sybilantami. Kable Enerra RED i BLUE podkreśliły tą wadę. Srebro, mimo iż dodaje fajnej przejrzystości, to akurat tu rozjaśniło mi nieco przekaz wydobywając szczegóły, w tym sybilanty. Drugą rzeczą jest to, że preferuję raczej dźwięk przyciemniony, więc pod tym kątem też mi trochę nie podeszły. Choć jakbym miał wszystko zbudowane na stonowanych kablach to jeden taki do źródła może fajnie by sie wkomponował.. Może kiedyś :)

Dla ciekawości dodam, że lepiej słuchało mi się muzyki na tym Czerwonym, cieńszym. Być może dlatego, że nie rozjaśniał tak dźwięku i nie podkreślał sybilantów.

Jeśli chodzi o wizualną stronę kabli to widać, że to porządna robota. Solidne wtyki, fajny oplot, dbałość o szczegóły. Lubię takie rzeczy. Dodatkowo zaskoczył mnie materiał wokół końcówki wtyczki od strony urządzenia - ten kawałem co wchodzi do środka. Prawdopodobnie chodziło o to, by nie porysować plastików lub aby sie dobrze trzymało nie gibając się. Nie wiem, ale fajna sprawa.

 

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania odnośnie sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: badabumblog@gmail.com

Moja ocena Pylon Diamond 25

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Nie obyło się bez przygód. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

Kable coaxial naszej Audiomici

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test porównawczy dwóch kabli cyfrowych. Jeden z nich od razu sobie kupiłem!  Zobacz

Kolumny w stylu vintage: Linton

Wharfedale Linton

W salonie mnie nie urzekły ale w domu zachwyciły. Druga wersja recenzji. >>> link

Powrót do góry