Pylon Audio Diamond 28, krótka recenzja, opinia

Te głośniki słuchałem jedynie w salonie i to dosłownie przez chwilę, ale wystarczyło, aby mnie oczarowały. Odsłuchiwałem je w salonie kilka kolumn i dla ciekawości poprosiłem o podłączenie Pylon Audio Diamond 28. Słuchałem kiedyś Pylonów Opali i jakoś mnie nie zachwyciły. Konkurowały wówczas z Kefami R500 i praktycznie nie było co porównywać.. Z kolei tu, przy Diamodnach.. przysłowiowa szczęka mi opadłą. Po włączeniu piosenki pojawił się niesamowicie głęboki urzekający dźwięk. Taki mocny, dostojny, na wysokim poziomie. Czuć, że to nie jest jakieś zwykłe granie a wielka uczta wywołująca ciarki na plecach. Gitary zabrzmiały potężnie, szarpnięcia strun fascynujące. Bas niesamowity, głęboki, sprężysty. Ideał. Nie miałem wielkiego porówania, bo słuchałem ich w towarzystwie Castle Knight 5, Polków Audio RTi A7 oraz Dali Oberon 7 ale zabrzmiały najlepiej. Polki to fajne efektowne i dyskotekowe granie, Dali nie podobały mi się w ogóle, a Castle miały bardzo stonowany charakter. Nawiąże tu do tych ostatnich, bowiem lubię jak wokale są wygaszone, oddalone i pod tym kątem Castle bardzo mi sie podobały. Pylon Audio Diamond 28 mają zupełnie inne brzmienie i ten dźwięk jest otwarty, wokale są wyraźne, mocne - a mimo to sprawiały mi wielką przyjemność. Było to coś dziwnego, bo z reguły jak wokale są mocne to mnie męczy a tu tego nie odczułem. Było wręcz odwrotnie. Chciałem jeszcze!!!

Na koniec warto pochwalić jakość wykonania Pylonów Pierwsza liga. Wiedziałem, że robią je solidnie, ale nie sądziłem, że aż tak. Na żywo wygląda to naprawdę genialnie. Mój typ.

pylon audio diamond 28

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania dotyczące sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: dobluk@poczta.onet.pl

Recenzja wzmacniacza

Musical Fidelity recenzja opinie test

Brytyjski wzmacniacz Musical Fidelity M2si jest ze mną od początku roku. Przeczytaj

Kolumny głośnikowe

Kef r500 reklama testów

Kolumny podłogowe firmy Kef z serii R500 idealnie wpasowały się w mój system. Poczytaj

Wyślij recenzje swojego sprzetu!

Zdjęcie sprzętu audio

Zapraszam Cię do współpracy - razem przekazujmy opinie o swoich sprzętach >>> link

Powrót do góry