Odsłuchiwałem je w salonie kilka razy i nie mogę pominąć ich w recenzjach. Wiadomo, że ocena na podstawie przygody w sklepie nie jest pełno wartościowa, ale zawsze może coś wnieść

Ogólnie bardzo lubię firmę Dynaudio. Widać, że są to solidne konstrukcje. Są masywne, fajnie zbudowane, z gwarancją 8 lat. Z opisów wiem, że jest w nich duża dbałość o to, co mają w środku. Pod tym kątem to mój typ :) Miałem u siebie w domu Emity M20 i byłem z nich ogólnie bardzo zadowolony. Miały piękną górę i średnicę. Bas trochę mi sie nie podobał, bo był nieco ciężko wybrzmiewający i brakowało mu sprężystości ale przy większej głośności pokazywał swoją moc. Wybierając podłogówki dla siebie nie mogłem pominąć większych braci Emitów 20-stek, czyli Emitów M30.

 

Dynaudio Emit M30


Dynaudio Emit M30. Dźwięk

Powiem tak.. Niestety nie zrobiły na mnie wrażenia. Słuchałem je kilka razy, i to w różne dni i na innych sprzętach. I za żadnym razem nie przemówiły do mnie. Były fajne, nie powiem, ale to nie było to. Za pierwszym razem było nawet tak, że bas buczał! I to w salonie mającym panele akustyczne. O ile u siebie w domu rozkoszowałem się pięknem wokali mniejszych Emitów tu jakoś tego nie odczułem. Nie było tej delikatności. Być może to wina towarzystwa... nie wiem ale nie wywarły na mnie wrażenia. Gdzieś wyczytałem, że ich wielką zaleta jest to, że grają bardzo naturalnie, zwyczajnie i są jakby bezpieczną przystanią na tle konkurencji, która nie błyszczy jakimś zakresem czy to jasną górą czy mocnym basem tylko po prostu jest neutralna w każdym zakresie. Nie wiem, być może tak. Być może dopiero przy dłuższym słuchaniu dostrzega się ich piękno ale odsłuchiwane razem z KEFami R500, Audiovectorami QR3 a nawet z KEFami Q750 (co jest chyba bliższe ich klasie) niestety przegrały. Przełączenie na KEFy R500 pokazało znacznie większą głębie i moc w basie. Co ciekawe, bas w KEFach był solidniejszy i nie buczał!! Był sprężysty i lekko wybrzmiewający.


Także w kwestii Dynaudio Emit M30 nie mam zbyt dobrych wiadomości.. Niestety mimo iż konstrukcyjnie wiele mi sie w nich podoba to dźwiękowo przegrały z konkurencją.

 

Coś pozytywnego...

Na obronę głośników dodam, że czytałem iż Dynaudio są bardzo wymagające i aby ładnie zagrać to potrzebują bardzo ale to bardzo mocnego wzmacniacza. Być może te sprzęty w sklepie nie były na tyle mocne, by ukazać piękno dźwięku Emitów. Pamiętam, że za pierwszym razem był to Cambridge audio CXA80 a za drugim jakiś drogi wzmacniacz za ok 20 tys, ale nie wiem jaki i nie wiem ile miał mocy.

 

Ważne

Pamiętaj, że jest to moja subiektywna opinia. Dynaudio są dobrymi głośnikami i jeśli masz możliwość to przesłuchaj je koniecznie, bo może akurat Tobie się spodobają!

 

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania dotyczące sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: dobluk@poczta.onet.pl

Recenzja wzmacniacza

Musical Fidelity recenzja opinie test

Brytyjski wzmacniacz Musical Fidelity M2si jest ze mną od początku roku. Przeczytaj

Kolumny głośnikowe

Kef r500 reklama testów

Kolumny podłogowe firmy Kef z serii R500 idealnie wpasowały się w mój system. Poczytaj

Wyślij recenzje swojego sprzetu!

Zdjęcie sprzętu audio

Zapraszam Cię do współpracy - razem przekazujmy opinie o swoich sprzętach >>> link

Powrót do góry