Tellurium Q Black II kabel głośnikowy, amatorska recenzja, opinie

Potrzebowałem kabla który utemperuje mi rozkrzyczaną górę i wygładzi sybilanty. Polecono mi Tellurium Q Black II i nie zawiodłem się.

Wziąłem ten kabel na testy, bo nie był dla mnie tani i bałem sie zainwestować w ciemno prawie półtora tysiąca. Po podłączeniu go w system stwierdzałem, że "w dziedzinie kabli to najpierw Tellurium a potem cala reszta" :) Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. To było moje granie. Wokale fajnie cofnięte, nie rzucające sie na pierwszy plan, dużo szczegółów, przyjemny klimat, sprężysty bas. No i ta gładkość, która pozwoliła wygładzić drażniące mnie sybilanty.

Tellurium black IISystem jaki miałem, to komplet Cambridge audio CX (wzmacniacz CXA 80, streamer CXN oraz odtwarzacz CXC) i kolumny Heco Aurora 700. Było to połączone kablami Melodika, która wzmacniała jakby każdy zakres brzmienia. Bas męczył dudnieniem a wokale syczały sybilantami. Nie jest to wina kabli, bardziej Cambridgea, ale Melodika podkreśliła te wady a ja potrzebowałem czegoś, co je zamaskuje. I Tellurium wpasował sie tu idealnie.


Bas nieco sie zmniejszył, zrobił się przyjemny, wokale nabrały ogłady, były takie klimatyczne. Do tego pojawiła sie głębia jakiej wcześniej nie doświadczyłem. Ideał. Ale z czasem wymieniałem sprzęty, Heco zostało zastąpione przez mocne podstawki KEF R300 i .. Tellurium już tu nie dało takiego efektu. Brakowało tu basu. Sprawdziły się w tym grubsze kable, 4,00m2. Trzymałem jednak Tellurium na wypadek, gdyby mi znów sie coś pozmieniało. I zmieniło się. Ale na bardziej problematyczne dla Tellurium. Głośniki zostały przestawione wzdłuż pokoju, co wiązało się z zastosowaniem długiego kabla, powyżej 6 m na stronę... A jako, że Tellurium miały 2 x 2,5m to zwyczajnie zdecydowałem sie je sprzedać. Mile je jednak wspominam. Jako jedne z najlepszych. I każdemu polecam.


Dla ciekawości, kabel RCA z rodziny Black, już mnie tak nie zaskoczył. Ma inny charakter brzmienia, co mnie bardzo zdziwiło. Stawia bowiem mocno na wokale. Podkreśla górę i średnicę, wrecz krzyczy. Być może założenie było takie, aby zrównoważyć cofnięcie tego zakresu przez głośnikowe - nie wiem. Ale mi nie podszedł w ogóle..

 

* * *

 

Mail

Zapraszam Cię do współpracy!

Jeśli chciałbyś podzielić się opinią dotyczącą swojego sprzętu to prześlij mi na mail recenzje. Chętnie opublikuję ją na stronie. Więcej możesz poczytać o tym w linku >>> Współpraca 

Mój mail to: dobluk@poczta.onet.pl

Recenzja wzmacniacza

Musical Fidelity recenzja opinie test

Brytyjski wzmacniacz Musical Fidelity M2si jest ze mną od początku roku. Przeczytaj

Kolumny głośnikowe

Kef r500 reklama testów

Kolumny podłogowe firmy Kef z serii R500 idealnie wpasowały się w mój system. Poczytaj

Wyślij recenzje swojego sprzetu!

Zdjęcie sprzętu audio

Zapraszam Cię do współpracy - razem przekazujmy opinie o swoich sprzętach >>> link

Powrót do góry