Baner blogu audio z gramofonem

Interkonekt Supra Dual RCA, recenzja amatorska

Poprawny kabelek podstawowej klasy, żadne hight end ale gra bardzo przyjemnie. Jest dobrze wykonany i łatwo go ułożyć.

Potrzebowałem dodatkowego taniego ale dobrego interkonektu, by podłączyć satelitkę pod wzmacniacz. Od czasu do czasu lubię włączyć sobie 4funTV czy jakieś MTV. Miałem do tej pory kabel polskiej firmy, nieco tańszy niż Supra. I grałby sobie dalej ale jako, że jestem z natury ciekawski to musiałem rozkręcić osłonki wtyków i zobaczyć, jak jest w środku polutowany.. I to, co zobaczyłem spowodowało, że od razu wywaliłem go z systemu. Kurcze, jakoś to napaćkane, polutowane nierówno, poprzepalane osłonki.. No aż sie zraziłem. Grać grało ale przez niechlujne wykończenie jakoś mnie odrzuciło.


Wybrałem Supre, bo mam kabel głośnikowy tej firmy i jestem z niego bardzo zadowolony. Zarówno z dźwięku jak i wykonania. Jeśli chodzi o recenzowany interkonekt to jemu również nie można nic zarzucić jeśli chodzi o konstrukcje. Widać, że to dobra robota. Kabel jest masywny, wtyki fajne, ładne, dobrze sie trzymają. Po rozkręceniu osłonek moim oczom ukazał sie porządek. Wszystko było elekgancko i precyzyjnie porobione i polutowane. Można? Można! I wcale nie jest wiele droższy. Podłączyłem go do systemu.

Supra Dual dźwięk

Jak na Supre przystało muzyka jest przyjemna i zrównoważona. Wokale są fajnie wyrównane. Głosy piosenkarzy nie pieją jak koguty i nie są wypchnięte do przodu. Nie są też jazgotliwe tylko stonowane. Słucha sie tego lekko. Nic nie męczy a wręcz koi. Niektórzy uważają, że Supra łagodzi ostrości ale jakoś nie zauważyłem tego aż tak jak w Tellurium. Tellurium było dla mnie znacznie gładsze, do tego stopnia, że nie syczały mi sybilanty. Tu jednak trochę je słychać, choć fakt, nie są tak mocne jak na innych kablach! Więc może i trochę te ostrości są zaokrąglone, ale dosłownie minimalnie. Napewno jednak nie są przejaskrawione! Podobnie jest z basem - nie jest go ani za duzo ani za mało. Jest on dobrze kontrolowany i spreżyty. W swojej klasie cenowej jest jednym z najlepszych. Wiadomo, że jak weźmiemy kable za 2-3 tys to przy nich ten bas jest głębszy ale w cenie 300-400zł trudno o tak dobrą jakość basu. Inne kable, z którymi porównywałem Supre pod tym kątem, nie były w stanie jej dorównać. Nie mówiąc już o zwykłych cienkich drucikach dołączanych do sprzetu.   

 

Cynowna miedź

Długo wahałem się przed zakupem kabla zbudowanego z cynowanej miedzi. Wszędzie pisze się, że cyna to słaby przewodnik a tu cały kabel jest pokryty cyną. Wyobrażałem sobie, że brzmienie będzie słabe i stronilem od takiej konstrukcji. Dowiedziałem się jednak, że Supra to jedna z czołowych firm w produkcji okablowania audio i że ma długą historię. To ona jako pierwsza na świecie wprowadziła do obrotu kabel głośnikowy o grubości 2,5mm2, gdzie do tamtej pory używano cieniutkich kabelków. Pomyślałem, że cynując miedź wiedzą co robią i że musze spróbować i samemu się przekonać. I powiem, że bardzo lubie te kable! Super to gra. Żaden inny nie daje tak fajnie stonowanych wokali - a to mi sie bardzo podoba. 

 

supra dual

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania odnośnie sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: badabumblog@gmail.com

Moja ocena Pylon Diamond 25

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Nie obyło się bez przygód. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

Polski wzmacniacz tranzystorowy

Wzmacniacz Fezz audio torus 5060 tył

Test wzmacniacza Fezz audio Torus 5060 po miesiącu użytkowania. Zobacz

Kolumny w stylu vintage: Linton

Wharfedale Linton w towarzystwie dwóch innych kolumn

W salonie mnie nie urzekły ale w domu zachwyciły. Druga wersja recenzji. >>> link

Powrót do góry