Interkonekt Supra Dual RCA, recenzja amatorska

Poprawny kabelek podstawowej klasy, żadne hight end ale gra bardzo przyjemnie. Jest dobrze wykonany i łatwo go ułożyć.

Potrzebowałem dodatkowego taniego ale dobrego interkonektu, by podłączyć satelitkę pod wzmacniacz. Od czasu do czasu lubię włączyć sobie 4funTV czy jakieś MTV. Miałem do tej pory kabel polskiej firmy, nieco tańszy niż Supra. I grałby sobie dalej ale jako, że jestem z natury ciekawski to musiałem rozkręcić osłonki wtyków i zobaczyć, jak jest w środku polutowany.. I to, co zobaczyłem spowodowało, że od razu wywaliłem go z systemu. Kurcze, jakoś to napaćkane, polutowane nierówno, poprzepalane osłonki.. No aż sie zraziłem. Grać grało ale przez niechlujne wykończenie jakoś mnie odrzuciło.


Wybrałem Supre, bo mam kabel głośnikowy tej firmy i jestem z niego bardzo zadowolony. Zarówno z dźwięku jak i wykonania. Jeśli chodzi o recenzowany interkonekt to jemu również nie można nic zarzucić jeśli chodzi o konstrukcje. Widać, że to dobra robota. Kabel jest masywny, wtyki fajne, ładne, dobrze sie trzymają. Po rozkręceniu osłonek moim oczom ukazał sie porządek. Wszystko było elegancko i precyzyjnie porobione i polutowane. Można? Można! I wcale nie jest wiele droższy. Podłączyłem go do systemu.

 

Supra Dual dźwięk

Jak na Supre przystało muzyka jest przyjemna i zrównoważona. Wokale są fajnie wyrównane. Głosy piosenkarzy Jak na Supre przystało muzyka jest przyjemna i zrównoważona. Wokale są fajnie wyrównane. Głosy piosenkarzy nie pieją jak koguty i nie są wypchnięte do przodu. Nie są też jazgotliwe tylko stonowane. Słucha sie tego lekko. Nic nie męczy a wręcz koi. Niektórzy uważają, że Supra łagodzi ostrości ale jakoś nie zauważyłem tego aż tak jak w Tellurium. Tellurium było dla mnie znacznie gładsze, do tego stopnia, że nie syczały mi sybilanty. Tu jednak trochę je słychać, choć fakt, nie są tak mocne jak na innych kablach! Więc może i trochę te ostrości są zaokrąglone, ale dosłownie minimalnie. Na pewno jednak nie są przejaskrawione! Podobnie jest z basem - nie jest go ani za dużo ani za mało. Jest on dobrze kontrolowany i sprężysty. W swojej klasie cenowej jest jednym z najlepszych. Wiadomo, że jak weźmiemy kable za 2-3 tys to przy nich ten bas jest głębszy ale w cenie 300-400zł trudno o tak dobrą jakość basu. Inne kable, z którymi porównywałem Supre pod tym kątem, nie były w stanie jej dorównać. Nie mówiąc już o zwykłych cienkich drucikach dołączanych do sprzętu.

 

Cynowana miedź

Długo wahałem się przed zakupem kabla zbudowanego z cynowanej miedzi. Wszędzie pisze się, że cyna to słaby przewodnik a tu cały kabel jest pokryty cyną. Wyobrażałem sobie, że brzmienie będzie słabe i stroniłem od takiej konstrukcji. Dowiedziałem się jednak, że Supra to jedna z czołowych firm w produkcji okablowania audio i że ma długą historię. To ona jako pierwsza na świecie wprowadziła do obrotu kabel głośnikowy o grubości 2,5mm2, gdzie do tamtej pory używano cieniutkich kabelków. Pomyślałem, że cynując miedź wiedzą co robią i że musze spróbować i samemu się przekonać. I powiem, że bardzo lubię te kable! Super to gra. Żaden inny nie daje tak fajnie stonowanych wokali - a to mi sie bardzo podoba.

 

supra dual

 

UTWORZONO: 5 lipca 2020

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link