Baner blogu audio z gramofonem

Kabel głośnikowy Ricable Custom Speaker U40. Test, recenzja amatorska

 

Ricable jak zawsze pokazały wysoką jakość dźwięku. Tym razem testowałem zwykły kabel głośnikowy cięty za szpuli za 42zł za metr. Niby tani, niby prosty ale ma to „coś”.


Byłem przejazdem w Koninie i zajechałem do znajomego sklepu Instal audio. Kupiłem sobie „pamiątkę” z wycieczki w postaci kabla głośniowego. Ricable Custom Speaker U40 jest zbudowany z dwóch miedzianych przewodników o przekroju 4,00mm2, składających się z bardzo cieniutkich niteczek (grubości 0,1mm). Nie ma tam jakieś wielkiej filozofii skręcania, jak np. w Tellurium gdzie mamy kilka osobnych wiązek biegnących koło siebie. Tu jest klasycznie. Myślałem, że brzmienie tez będzie „normalne” ale po wpięciu w system nieco się zdziwiłem. Jeszcze jako niewygrzany kabel zaprezentował mi bardzo przyzwoity efekt stereo! Mam go już ponad miesiąc i mogę podzielić się rzetelną opinią, nie taka pisaną przy pierwszym zachwycie.

 

Ricable u40

 


Otóż powiem od razu, że kabelek z Konina zastąpił mój dotychczasowy kabel głośnikowy Kacsy. Muzyka brzmi dzięki niemu bardziej przyjemnie. Jest nieco gładsza – ale nie w sensie „mało szczegółowa” tylko „bez ostrości”, które w Kacsa czasami się zdarzały na gorszych utworach. Tu mamy jakąs taka umiejętność wyciągnięcia esencji z każdego utworu i tonizowania niedoskonałości. Ja jestem bardzo wrażliwy na ostrości i przyznam, że Ricable mnie nie męczy. Do tego jak wspomniałem, robi się świetne stereo. Dźwięki krążą od prawego do lewego i towarzyszy im niesamowity bas – solidny, głęboki i sprężysty. Taki lubię, Fajna jest też dynamika – od razu chce się ruszać nóżką. Muzyka smakuje dobrze - jest w niej życie. Muzyki jest dużo, nie jest to chude pitu pitu. Leci pełną gęba. Dzwieki z Ricalbe „wychodzą” z głośników jakoś tak lekko, nie czuje się napięcia i zmęczenia.


Brzmienie jest raczej wyrównane, nie ma specjalnie faworyzowania któregoś z zakresów. No chyba, że ktoś uważa, że dobry bas to nie standard tylko cos "ponad normę". Dla mnie brzmi to tak, jak powinno brzmieć. Dźwięk jest otwarty, żywy ale nie ma faworyzowania wokali i przejaskrawionej góry, których nie lubię. Jest naturalnie. Nie audiofilsko, raczej swojsko z radością i życiem. Czyli tak, jak trzeba.

Nie ma tu jakieś specjalnie dużej separacji dźwięku i idealnego porządku na scenie. Czasami zrobił sie chaos, czasami coś zabolało w ucho ale i tak muzyka miała smak. Polecam go z czystym sumieniem!

 

Testowane na zestawach audio

Zestaw pierwszy

Kolumny: Audio Physic Classic 8

Przedwzmacniacz: Rotel 1572 mkII

Streamer: Yamaha NS -P303

Interkonekt: Tellurium Black I RCA

Końcówka mocy: Rotel 1552 mkII

Kable zasilające: Supra 2,5mm2 + wtyki Viborg (podłączone bezpośrednio do gniazd w ścianie Furutech FP-SWS G)

 

Zestaw drugi

Kolumny: Kef C5

Wzmacniacz: Pioneer A-40

Streamer: Yamaha NS -P303

Kabel połączeniowy optyczny Qed Performance Graphite

Kable zasilające: Supra 2,5 mm2 + wtyki złocone (wpięta bezpośrednio do gniazd w ścianie)

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania odnośnie sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: badabumblog@gmail.com

Dwa budżetowe wzmacniacze

Yamaha 701 i Pioneer A40

Różnica w dźwięku pomiędzy Pioneerem A40 a Yamahą AS701  Przeczytaj

Polski wzmacniacz tranzystorowy

Wzmacniacz Fezz audio torus 5060 tył

Test wzmacniacza Fezz audio Torus 5060 po miesiącu użytkowania. Zobacz

Kolumny w stylu vintage od JBL

JBL Classic L82

Relacja z odsłuchów JBL Classic L82 w salonie Audiotop spod Poznania >>> link

Powrót do góry