Baner blogu audio z gramofonem

QED Toslink Reference Optical Quartz amatorska recenzja. Opinia na podstawie kilkumiesięcznych doświadczeń

Najwyższy model kabla optycznego firmy QED. Solidny, konkretny i z wielką mocą

Jeśli ktoś szuka porządnego kabla optycznego to powinien pomyśleć o tym QEDZie. Nie dość, że jest świetnie wykonany to podkręca muzykę w każdym jej zakresie. Zacznijmy jednak od budowy. Kabel jest dość gruby, ma mocną jakby gumową otoczkę oraz bardzo solidne wtyki. Bardzo mi się podobały te wtyki. Nie dość, że były metalowe, porządne, to jeszcze kręciły się w kółko :) Ktoś może zapytać, po co to komu, więc odpowiadając trzeba pamiętać, że końcówki kabla optycznego mają swój kształt, który trzeba dopasować do wejścia. Nie da się ich włożyć ot tak, jak np. kabla RCA. Mając wtyk połączony na sztywno z kablem jest to nieco utrudnione. Tu okręcając można swobodnie trafić w dziurkę :)

 

quartz toslink

 

QED toslink Referencje Optical Quartz Toslink. Dzwięk

Jeśli chodzi o brzmienie to uznałbym je za bardzo efektowe. Jest tam dużo wszystkiego. I basu, średnicy i góry. Wszystko jest jakby na sterydach. Przypomina mi nieco granie kabla RCA od Tellurium z serii Black. Tam też wszystko było takie mocne. Tellurium jednak nie był aż tak jasny jak QED. Opisywany toslink miał dla mnie tą wadę, że rozjaśniał brzmienie, a jako, że jestem miłośnikiem ciemnego brzmienia to nieco mi nie podszedł. Zbyt męczył. Ale jeśli ktoś lubi taką prezentację, z dużą otwartością, szczegółowością i mocą w każdym zakresie to ten kabel powinien sprawdzić sie idealnie. Ogólnie bardzo lubię firmę QED, miałem od nich wiele kabli, i połączeniowych i głośnikowych. I zauważam, że im wyżej to tym jaśniej :) Nie dotarłem co prawda na sam szczyt i nie miałem przyjemności słuchać kabli z serii Signature ale te, co udało mi się poznać to miały taką tendencję :)

 

Podsumowanie

Nie powiem, że to zły kabel, ale wyjdę z tego dyplomatycznie i napiszę, że nie wkomponował się w mój system. Tu lepiej sprawdził mi sie niższy model. Być może w lepszym systemie QED Reference Optical Quartz zagra idealnie. Trzeba testować!

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania odnośnie sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: badabumblog@gmail.com

Dwa budżetowe wzmacniacze

Yamaha 701 i Pioneer A40

Różnica w dźwięku pomiędzy Pioneerem A40 a Yamahą AS701  Przeczytaj

Polski wzmacniacz tranzystorowy

Wzmacniacz Fezz audio torus 5060 tył

Test wzmacniacza Fezz audio Torus 5060 po miesiącu użytkowania. Zobacz

Kolumny w stylu vintage od JBL

JBL Classic L82

Relacja z odsłuchów JBL Classic L82 w salonie Audiotop spod Poznania >>> link

Powrót do góry