QED Toslink Reference Optical Quartz amatorska recenzja. Opinie

Najwyższy model kabla optycznego firmy QED. Solidny, konkretny i z wielką mocą

Jeśli ktoś szuka porządnego kabla optycznego to powinien pomyśleć o tym QEDZie. Nie dość, że jest świetnie wykonany to podkręca muzykę w każdym jej zakresie. Zacznijmy jednak od budowy. Kabel jest dość gruby, ma mocną jakby gumową otoczkę oraz bardzo solidne wtyki. Bardzo mi się podobały te wtyki. Nie dość, że były metalowe, porządne, to jeszcze kręciły się w kółko :) Ktoś może zapytać, po co to komu, więc odpowiadając trzeba pamiętać, że końcówki kabla optycznego mają swój kształt, który trzeba dopasować do wejścia. Nie da się ich włożyć ot tak, jak np. kabla RCA. Mając wtyk połączony na sztywno z kablem jest to nieco utrudnione. Tu okręcając można swobodnie trafić w dziurkę :)

 

quartz toslink

 

QED toslink Referencje Optical Quartz Toslink. Dzwięk

Jeśli chodzi o brzmienie to uznałbym je za bardzo efektowe. Jest tam dużo wszystkiego. I basu, średnicy i góry. Wszystko jest jakby na sterydach. Przypomina mi nieco granie kabla RCA od Tellurium z serii Black. Tam też wszystko było takie mocne. Tellurium jednak nie był aż tak jasny jak QED. Opisywany toslink miał dla mnie tą wadę, że rozjaśniał brzmienie, a jako, że jestem miłośnikiem ciemnego brzmienia to nieco mi nie podszedł. Zbyt męczył. Ale jeśli ktoś lubi taką prezentację, z dużą otwartością, szczegółowością i mocą w każdym zakresie to ten kabel powinien sprawdzić sie idealnie. Ogólnie bardzo lubię firmę QED, miałem od nich wiele kabli, i połączeniowych i głośnikowych. I zauważam, że im wyżej to tym jaśniej :) Nie dotarłem co prawda na sam szczyt i nie miałem przyjemności słuchać kabli z serii Signature ale te, co udało mi się poznać to miały taką tendencję :)

 

Podsumowanie

Nie powiem, że to zły kabel, ale wyjdę z tego dyplomatycznie i napiszę, że nie wkomponował się w mój system. Tu lepiej sprawdził mi sie niższy model. Być może w lepszym systemie QED Reference Optical Quartz zagra idealnie. Trzeba testować!

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania dotyczące sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: dobluk@poczta.onet.pl

Recenzja wzmacniacza

Musical Fidelity recenzja opinie test

Brytyjski wzmacniacz Musical Fidelity M2si jest ze mną od początku roku. Przeczytaj

Kolumny głośnikowe

Kef r500 reklama testów

Kolumny podłogowe firmy Kef z serii R500 idealnie wpasowały się w mój system. Poczytaj

Wyślij recenzje swojego sprzetu!

Zdjęcie sprzętu audio

Zapraszam Cię do współpracy - razem przekazujmy opinie o swoich sprzętach >>> link

Powrót do góry