Baner blogu audio z gramofonem

Kabel głośnikowy LAPP 1233301 UNITRONIC SPEAKER 2 x 2.50 mm2. Test, recenzja amatorska

Mam kabel zasilający firmy Lapp, z którego jestem zadowolony. Byłem bardzo ciekawy, jak spisują sie inne produkty tego producenta. Trafiłem w jednym ze sklepów internetowych (conrad.pl) na ofertę kabla głośnikowego LAPP UNITRONIC SPEAKER 2 x 2.50 mm2 (z przewodników miedzianych) i postanowiłem kupić go na próbę, zwłaszcza, że cena jest niewielka (około 16zł za metr).

 

Lapp unitronic speaker 2 x 2,5mm2

 

Kabel głośnikowy LAPP UNITRONIC SPEAKER 2 x 2.50 mm2. Dźwięk

Ogólnie nie potrzebowałem kabla głośnikowego ale jako, że lubię testować akcesoria audio to kupiłem sobie tego Lappa, podłączyłem go i.. został. Mam go w systemie sypialnianym, gdzie wcześniej był wpięty Qed Classic 79. Lapp zagrał w porównaniu z Qedem nieco jaśniej ale bardziej poukładanie i przyjemnie. Dźwięki nie były tak "zadziorne" tylko miłe. Każdy dźwięk miał swoje miejsce i nie przeszkadzał innym, czego nie mogę powiedzieć o Qed, bo tam często robił sie bałagan i to męczyło. Jak słuchałem sobie wieczorami do snu muzyczki to nie czułem przy Qed takiego ukojenia jak z tym Lappem.

Qed grał jednak z nieco większą masą i "szerszymi ramionami" - był bardziej napompowany, podczas gdy lapp gra nieco chudziej. Akurat w sypialni mi to nie przeszkadza. Kiedy jednak podłączyłem Lappa do systemu głównego w salonie to zdecydowanie było za chudo, zabrakło masy i było za jasno (tam na co dzień jest Ricable U40).

Jeśli chodzi o bas to był on nieco mniejszy niż w Qed ale dużo lepiej kontrolowany i wyraźny. W qed bas nieco sie gubi a jak dam głośniej to buczy. Tu w Lapp było ok, zwłaszcza że głośniki stoją przy samej ścianie i kabel o takiej delikatnej prezentacji basu okazał sie lepszy. 

 

Zestaw w sypialni

 

Plusem Lapp-a jest to, że nie wydobywa wad utworów i nie nasila syczenia sybilantów. Słucham często starych płyt, ostatnio mam manie na Ghostbusters (przez nowy film z tej serii) a tam wokal jest nagrany dość ostro. Lapp nie nasila tego i dźwięk nie tnie tak mocno po uszach. Co prawda mój qed classic tez tego nie robi ale np Qed XT40i już tak.

 

Podsumowanie

Czy kupiłbym ponownie kabel głośnikowy Lapp Speaker Unitronic 2 x 2,5mm2? Tak, bo to całkiem fajny kabelek -  ale musi wpasować sie w system. Jest on dla osób szukających nieco rozjaśnienia, dobrej organizacji sceny, lekkości brzmienia i przyjemnego dźwięku. Należy pamiętać o tym, że gra nieco szczupło i ma nieco mały, choć wyrazisty i dobrze kontrolowany bas (przypominający nieco bas z kabli srebrzonych).

 

Testowane na zestawach audio

Zestaw pierwszy

Kolumny: Audio Physic Classic 8

Wzmacniacz: Yamaha AS701

Streamer: Yamaha NS -P303

Interkonekt: coaxial Chord Clearway

Kable głośnikowe: Ricable U40

Kable zasilające: podłączone bezpośrednio do gniazd w ścianie Furutech FP-SWS G

 

Zestaw drugi

Kolumny: Kef C5

Wzmacniacz: Pioneer A-40

Streamer: Yamaha NS -P303

Kabel połączeniowy optyczny Qed Performance Graphite

Kable głośnikowe: Qed Classic 79

Kable zasilające: wpięta bezpośrednio do gniazd w ścianie

* * *

 

Mail

Jeśli masz pytania to napisz!

Jesli masz pytania dotyczące sprzętu, kabli lub innych rzeczy dotyczących audio, to śmiało pisz. Chętnie pomogę i podzielę się doświadczeniami (o ile będę wiedział coś na temat, o który pytasz). 

Mój mail to: badabumblog@gmail.com

Recenzja wzmacniacza

Yamaha

Yamaha AS 701 to normalne dobre granie z konkretnym basem. Przeczytaj

Kabel zasilający

Kabel zasilający Viborg ETR 1501

Kabel zasilający Viborg wygląda masywnie i daje potężne uderzenie. Poczytaj

Audio Physic classic 8. Test

Zdjęcie sprzętu audio

Zapraszam do przeczytania testu niemieckich kolumn Audio Physic model Classic 8 >>> link

Powrót do góry