Recenzja kabla ethernet firmy Audiomica model Andra z serii Reference napisana na podstawie testu domowego

Od jakiegoś czasu testuje w swoim systemie kable ethernet do połączenie routera ze streamerem. Miałem już u siebie takie kable jak Furutech LAN-8, Supra CAT8, Wireworld Starlight, Chord Clearway i jeszcze kilka innych. Teraz wypożyczyłem kabel z wyższej półki - Audiomicę Reference Andra. Jak wypadł na tle poprzednich?

 

Audiomica andra ethenret

(do testów otrzymałem kabel Andra w pełnej wersji z filtrem)

 

Audiomica Reference Andra. Dźwięk

Po wpięciu w system od razu rzuciła mi sie w uszy większa czystość w porównaniu do Supry CAT 8 jaką miałem. Wokale mocniej sie otworzyły i były bardziej wyodrębnione. Nie odczułem ich wysunięcia do przodu ale miałem wrażenie, że ulokowały sie nieco wyżej niż dotychczas. Brzmiały tak, jakby wychodziły znad głośnika. Przy Supra CAT8 były bardziej w muzyce i miały trochę ciemniejsza barwę. Audiomica Anda delikatnie je rozświetliła. Wydawały sie też nieco głośniejsze niż przy Supra a zdecydowanie były mocniejsze niż w Furutechu LAN8. Furuterch jakoś je cofa. Audiomica raczej je uwydatnia. Być może ma to związek z tym, że scena muzyczna jest nieco wyższa niż w pozostałych kablach, ale nie mogłem tego wychwycić jednoznacznie. Raz było podobnie a innym razem wyżej.

Audiomica na pewno była bardziej czuła na jakość utworów. Przy niej było słychać każde niedociągnięcia i słabsze realizacje. Furutech był w tym temacie bardzo wybaczający i można było słuchać nawet radia internetowego nie czując żadnych zgrzytów. Przy Audiomice wychwyciłem ostrzejsze kanty i nasilenie sybilantów. Przy utworach dobrej jakości Audiomica Andra pokazywała swoją moc. Wtedy dźwięki wręcz uwodziły. Wybrzmienia były subtelne i czyste a dynamika i efekt stereo doskonałe.

Jeśli chodzi o bas to nie był on tu najważniejszy. Nie przodował jak w Suprze tylko towarzyszył wydarzeniu muzycznemu. Można by stwierdzić, że był mniejszy i słabiej dociążony, ale nie oznacza to, że był zły. Na pewno nie brakowało mu wigoru i wyrazistości. Miał ładny kontur, nie był zamazany i przyjemnie pulsował dodając szczypty smaku do całości. Według mnie wpasowywał sie w ogólny charakter kabla, czyli w eleganckie, czyste, wyraziste i subtelne brzmienie.



Audiomica Reference Andra ethernet. Podsumowanie

Wydaje mi sie, że na moim sprzęcie nie byłem w stanie wychwycić całego potencjały jaki drzemie w kablu od Audiomici. Pamiętam kiedyś taką sytuacje, jaka miałem z odtwarzaczem blueray. Podłączyłem go do mojego telewizora i nie widziałem specjalnej różnicy w stosunku do dvd. Z kolei jak potem kupiłem rzutnik z wielkim ekranem na ścianę i tam wpiąłem oba odtwarzacze to było wyraźnie widać przewagę niebieskiego lasera. i to baaardzo! Pamiętam, jak oglądałem film katastroficzny 2012 - ilość szczegółowo i wyrazistość obrazu dosłownie wbiły mnie w fotel. Na dvd wszystko wyglądało na lekko zamazane. I tak sobie myślę, że tu może być podobnie. Mój streamer kosztuje polowe tego co kabel Audiomici więc może nie być przygotowany na taka ilość informacji, jaką Andra może przesłać. Bardzo jestem ciekaw, jakby to zabrzmiało w lepszym zestawie, na przykład w połączeniu z Luminem.

W moim budżetowym zestawie testowana Andra i tak pokazała klasę. Pozwoliła na znacznie czyste i wyraźniejsze brzmienie i dała mi sie poznać jako elegancki kabel do utworów wysokiej jakości.

 

Mój zestaw audio, na którym testowałem Audiomicę Andra

  • Kolumny: Linton Wharfedale
  • Wzmacniacz: Fezz Audio Torus 5060
  • Kable głośnikowe: Qed XT 40, wtyki: Furutech FP-200B G 
  • Streamer: Yamaha NP S303
  • Kabel połączeniowy: coaxial Audiomica Vandini Tarnsparent Digital
  • Kabel ethernet: Furutech LAN-8 NCF i Supra CAT8 (do porównania)
  • Listwa zasilajaca: DIY zbudowana z elementów Furutecha: Gniazdo IEC Furutech FI-09 (G), Gniazda Schuko Furutech FI-E30 (G), okablowanie Furutech TCS21
  • Kabel zasilający listwę: Furutech FP-TCS31, wtyki: Furutech FI-E38 (G), Furutech FI-28 (G)
  • Kabel zasilający wzmacniacz: Furutech FP-TCS31, wtyki: Furutech FI-E46 NCF (G), Furutech FI-46 NCF (G) 
  • Kabel zasilający streamer: Furutech FP-S022N, wtyki: Furutech FI-8N (G) IEC C7, Furutech FI-E11-N1 (G)  
  • Kabel zasilający router: Furutech FP-S022N, wtyki: Viborg VF508G IEC C7, Furutech FI-E11-N1 (G)
  • Gniazda w ścianie Furutech FP-SWS G (4 sztuki)

 

UTWORZONO: 26 luty 2023

 

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link