Test amatorski kabla RCA firmy Audiomica model Beryl Gold. Recenzja z odsłuchów w domu

Przyznam ze wstydem, że nie znałem do tej pory firmy Audiomica. I żałuje, bo interkonekt Beryl Gold to jeden z najlepszych, z jakimi miałem do czynienia.

Opisywany interkonekt należy do podstawowej serii kabli firmy Audiomica. Nie jest to jednak budżetowy kabel, bo jego wygląd, cena, wykonanie i dźwięk stawia go znacznie wyżej. Może z powodzeniem konkurować z kablami zagranicznych firm z wyższych półek.

 

Wygląd

Jestem pod wrażeniem jego wykonania. Kabel wygląda wspaniale, jest dopracowany w najmniejszym szczególe, ma porządny oplot, solidne metalowe wtyki oraz łatwo się układa. Wtyki są dokręcane dzięki czemu można dostosować siłę docisku do gniazd.

Jako, że jestem z natury ciekawski to musiałem odkręcić osłonkę wtyku i zobaczyć, jak to wygląda w środku. Moim oczom ukazała sie zaklejona dziurka. Nie było widać polutowanych kabelków. Było to zalane jakąś gumą przypominająca lateks. Bardzo fajne rozwiązanie, przekonuje mnie. Takie samo widziałem w Tellurium Blacku.

 Beryl Gold

 

Dźwięk

Po wpięciu interkonektu pojawiła się niesamowita czystość. Jakby ktoś zdjął gruby koc z głośników. Do tego bardzo zwiększyła się wyrazistość muzyki. Wszystko brzmiało jak w wersji full HD. Można usłyszeć każdy szelest. Super efekt. Niestety przy słuchaniu utworów gorszej jakości było czuć troszkę za mocno podkreślone sybilanty. Znam jednak kable, które syczą znacznie mocniej, więc nie było aż tak źle. Wokale były mocne i wyraźne. Nie były sztucznie wypchnięte do przodu (bo nie lubię tego) ale były podkreślone. Wolę, kiedy średnica jest lekko cofnięta, stonowana, ale jeśli ktoś preferuje mocne wyraźne i krystaliczne wokale to ten kabel będzie idealny. Mi bardziej podpasował kabel Audiomica Mica Transpardent, który także otrzymałem na testy. Jest to seria wyżej od recenzowanej Gold. Z opisów wydawało mi się, że lepszy dla mnie będzie właśnie Gold, bowiem jest on zrobiony z przewodników miedzianych podczas gdy Transparent ma przewodniki z miedzi posrebrzanej. Do tej pory myślałem, że to miedź daje cieplejszy dźwięk a srebro go rozjaśnia. Okazało się jednak, że miedziana Audiomica zagrała mocnymi wokalami podczas gdy posrebrzana ujawniła stonowany charakter. Ciekawe. W każdym razie RCA Beryl Gold na tle innej konkurencji jest i tak znacznie lepszy. Miałem do tej pory Tellurium Blue i brakowało mi w nim basu. Nie było dociążenia, jakiego bym oczekiwał. Beryl Gold miał konkretny bas. Mocny, konturowy i sprężysty. Bardzo mi sie podobał. Świetnie spisał się w szybkich kawałkach, gdzie pędził jak rozpędzony pociąg. Nie było mowy o zaburzeniu tempa czy zgubieniu rytmu. Wszystko grało jak trzeba. Super. Myślę, że gdybym nie miał na teście modelu Transparent to bym go wziął, bo okazał sie lepszy niż mój Tellurium. I mimo iż Tellurium był gładszy i bardziej wyrozumiały dla sybilantów to Beryl Gold prezentował większą energię i bas.

 

Podsumowanie

Wyglądający jak małe dzieło sztuki, pięknie wykonany i precyzyjnie wykończony interkonekt z podstawowej serii Gold zaprezentował niesamowitą czystość dźwięku, ponadprzeciętną wyrazistość przekazu oraz mocny i konturowy bas. Bardzo mi się podobało spotkanie z nim i każdemu polecam spróbować go u siebie.

 

UTWORZONO: 19 lipca 2020

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link