Switch sieciowy Silent Angel Bonn N8 i zasilacz liniowy Silent Angel Forester F1. Test, recenzja amatorska

Co to jest i z czym się to “je”? Nie wchodząc głęboko w zawiłości techniczne switch sieciowy jest swoistym filtrem między routerem a streamerem. Czyści sygnał. Podłącza się kabel Ethernet z routera do Switcha i drugi ze Switcha do streamera. Ma to zapewnić lepszy czystszy dźwięk… Jeśli chwyciliście się za głowę myśląc „co tu znowu wymyślili, aby nabić nas na kasę” to czytajcie dalej. Bo ja też podchodziłem do tego dość nieufanie. I nie tylko ja. Znajomy z salonu, który podsunął mi ten sprzęt na testy, opowiadał mi, jak jeden z czołowych recenzentów otrzymał owo urządzenie do zrecenzowania i jakoś nie chciało mu się specjalnie do niego podchodzić. Dopiero, gdy dystrybutor sie upomniał o zwrot to usiadł do niego i.. był w wielkim pozytywnym szoku. Nie mógł uwierzyć, co to zrobiło z muzyką! Podobnie miał ten mój znajomy z salonu, co mi to pożyczył. Jeszcze jakieś 2 lata temu widziałem u niego zwykły kabel Ethernet za 5 zł wpięty w router. A teraz ma podłączony ten switch i kable internetowe za kilka tysięcy. I mówi, że jak nie wierzył w takie cuda (bo to przecież zwykły sygnał zero jedynkowy) to teraz nigdy by tego nie zamienił na to, co było wcześniej.

Przejdźmy do tytułowego Switcha Silent Angel.

 

Silent Angel

 

Silent Angel tył

 

Silent Angel. Dźwięk

To serio działa! Jest nieco inaczej, bardziej wyraźniej i z lepszymi konturami na basie. Różnica nie jest jednak tak duża, jak po wymianie interkonektu czy kabli głośnikowych. Jest to bardziej "kosmetyka" (przynajmniej u mnie). Musze jednak dodać dwie rzeczy. Po pierwsze, moje kable Ethernet są całkiem dobrej jakości, ale to klasa podstawowa (supra Cat8). Być może jakbym użył kabli za 1-2 tysięcy zł lub droższych to różnica byłaby większa (tak jak u znajomego w salonie). Po drugie, ja mam ogólnie dobrze zrobione zasilanie i listwy z filtrami. Router jest u mnie podłączony do osobnej listwy z filtrem (oddzielnej niż listwa do sprzętu), co też odsiewa dużą część „zanieczyszczeń sieci”. Być może do „oczyszczenia” sygnału przez Angela było mniej rzeczy niż standardowo.  

 

Silent Angel Obraz

Mając to urządzenie w domu chciałem z niego wycisnąć, co się da. Postanowiłem więc sprawdzić, jaki ma ono wpływ na obraz! Wpiąłem więc swticha miedzy routerem a laptopem i podłączyłem go do mojej plazmy Panasonica. Słuchajcie… no oczom nie wierzyłem! Kolory zrobiły się jakieś cieplejsze, było zdecydowanie wyraźniej (jakby przybyło rozdzielczości), sceny dynamiczne stały się bardziej płynne a dźwięk, który czasami miał tendencje do syczenia, przestał męczyć. Rewelacja! To mnie dosłownie wgniotło w fotel. A jako, że jestem tak samo miłośnikiem filmów jak i amatorem muzyki to weekend ze switchem spędziłem bardziej na oglądaniu filmów niż słuchaniu muzyki. Było warto!

 

Podsumowanie

Polecam każdemu przekonać się, co potrafi taki switch Silent Angel. Może niejednego pozytywnie zaskoczyć i poprawić odbiór zarówno muzyki jak i obrazu. Mieszkańcom Zielonej Góry i okolic polecam zajrzeć do sklepu Media4home, skąd pożyczyłem urządzenie. 

 

UTWORZONO: 26 marca 2021

Pylon Diamond

Pylon Audio Diamond 25 biały mat

Pylon Audio model Diamond 25. Moja relacja po półrocznym użytkowaniu  Przeczytaj

 

Kable Coaxial

Kable Audiomica Vandini oraz Alunite

Test dwóch kabli cyfrowych firmy Audiomica. Jeden z nich został w moim systemie!  Zobacz

 

Eversolo DMP-A6

Streamer DMP-A6

Test długo dystansowy. Kupiłem dla siebie i mogę rzetelnie go ocenić. > Link